Skip to main content

Featured

PINK ROMANTIC VALENTINES DAY TABLES

SI TË DEKORONI TAVOLINË ROZË PËR SHËN VALENTIN   I adhuroni rastet special dhe jeni të mendimit se dashuria duhet festuar në vendin më intim dhe romantik: në shtëpinë tuaj! Për mendimin tim nuk ka gjë më të bukur se të pregatisësh darkën apo drekën e Shën Valentinit për më të dashurit tuaj.Dekoracionet romantike luajnë rolin kryesor dhe sjellin në shtëpi të gjithë romantizmin e kësaj feste duke ju bërë të përjetoni mbrëmje të paharueshme. Nëse keni vendosur të kaloni mbrëmjen me një darkë romantike në shtëpi apo ata që kanë vendosur të kthejnë këtë ditë romantike të vitit në një ditë argëtimi në familjen tuaj duke bërë zbukurime me zemra me letra me ngjyrë me fëmijët, ja disa ide nga ku mund të merni frymëzim. Kombinoni rozën me një mbulesë bardh e zi dhe krijoni një tavolinë elegante dhe shik .Një zbukurim në qendër të tavolinës plot lule në ngjyra pastel dhe disa qirinj të bardhë do të kompletojnë tavolinën tuaj . ------------------------------------------------

FALL BRUNCH

                                                               
   Hello Fall......I had a very long rest from my blogging this summer.U didn't heard from me for about two months.I traveled with my family ,I had a good rest and enjoyed the last months from my maternity leave with my boy. Now I'm back to work and my other 3 year old boy started the kinder garden. The first days are not going so well but we celebrated anyhow the first day with a brunch at our small balcony. We use the last few days with sun to seat outside . 
                                                                                                                              
                                                                                                                                                We had a Pear theme .Green and yellow pear runner like this one really do make a beautiful statement.I used a round woven place mats topped with a glass plates and small white bowls  for the pears.                                                                                                                                                                         
                                                                                                                                           It's an playful look.But at the same time ,it's definitely got a romantic touch to it as well.
  

Comments

  1. What a stunning table, I am seriously in love with the texture you did. Thanks for sharing this at the Dishing It & Digging It Link Party. Have a great day.!

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts