Skip to main content

Featured

PINK ROMANTIC VALENTINES DAY TABLES

SI TË DEKORONI TAVOLINË ROZË PËR SHËN VALENTIN   I adhuroni rastet special dhe jeni të mendimit se dashuria duhet festuar në vendin më intim dhe romantik: në shtëpinë tuaj! Për mendimin tim nuk ka gjë më të bukur se të pregatisësh darkën apo drekën e Shën Valentinit për më të dashurit tuaj.Dekoracionet romantike luajnë rolin kryesor dhe sjellin në shtëpi të gjithë romantizmin e kësaj feste duke ju bërë të përjetoni mbrëmje të paharueshme. Nëse keni vendosur të kaloni mbrëmjen me një darkë romantike në shtëpi apo ata që kanë vendosur të kthejnë këtë ditë romantike të vitit në një ditë argëtimi në familjen tuaj duke bërë zbukurime me zemra me letra me ngjyrë me fëmijët, ja disa ide nga ku mund të merni frymëzim. Kombinoni rozën me një mbulesë bardh e zi dhe krijoni një tavolinë elegante dhe shik .Një zbukurim në qendër të tavolinës plot lule në ngjyra pastel dhe disa qirinj të bardhë do të kompletojnë tavolinën tuaj . ------------------------------------------------

EAT CHIC

November is here and I'm happy to be sharing  my first fall tablescape with you today. Here are some ideas that are easy to do .I'm sharing  them with you in hopes that you will want to try some of them on your next holiday table or a special dinner table.
-------------------------------------------------------------------------------------
Nentori ja mbrini dhe une jam e lumtur te ndaj me ju tavolinen e pare me dekore te vjeshtes.Kam paraqitur disa ide te lehta dhe te thjeshta per dekorim.I ndaj me ju me shprese se do te zgjidhni te provoni ndonjeren nga idete ne tavolinen tuaj te festave ose nje darke speciale me miqte.Black and white striped runners like this one really do make a bold and beautiful statement.Especially when placed on top of a black velvet tablecloth like I'v shown here.I used fabric from a locale store to create this runners.
-------------------------------------------------------------------------------------
Mbulesat zbukuruese me shirite bardh e zi vertet japin nje elegance dhe nje paraqitje te guximshme dhe teper te bukur.Vecanerisht nese vendoset siper nje mbulese kadifeje te zeze, sic e kam shtruar une. Per ta krijuar kte mbulese dekoruese.perdora material nga dyqanet e textilit.The centerpiece is just branches gathered from the yards,decorated with tissue paper flowers.
----------------------------------------------------------------------------------------
Zbukurimi ne qender te tavolines eshte me dege druri te dekoruara me lule te bera me fasuleta letre.


Lemons and oranges are great fruits to use to adorn your vases.What you will need to create this look is two vases of similar heights and one vase will need to be narrower than the other.Put the slimmer vase inside the second vase and center it.Slide the sliced lemon into spacing between the two vases and there you have it, another unique vase created by you for your guests.
--------------------------------------------------------------------------------------
Limonet dhe portokajt jane frutat perfecte per te stolis vazon tuaj. Ajo qe ju duhet per te realizuar kte pamje jane dy vazo me lartesi te njejte. Vazoja e mbrendeshme duhet te jete me e ngushte se vazoja e jashtme (une kam perdorur  kavanoz). Vendos vazon e ngushte  brenda vazos se madhe dhe mundohu te jete sa me ne qender.Rradhit limonet e prere ne feta ose gjysme ne hapesiren ndermjet dy vazove dhe ja ku u be.Nje zbukurim unik e krijuar nga ju per mysafiret tuaj. 

Comments

  1. Your black white and yellow tablescape looks so pretty. Thanks for sharing at Cooking and Crafting with J&J. We hope to see you again.
    Julie

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts